Pēdējās desmitgades vērienīgākās augstceltnes attīstītāji, AS Towers Construction Management pārstāvji informē, ka Rīgas pilsētas būvvalde šā gada 10. janvārī sniegusi pozitīvu atzinumu par Z-Towers nodošanu ekspluatācijā. Tas nozīmē, ka jau drīzumā vairāki nomnieki un uzņēmumi, kas šajā augstceltnē ir iecerējuši izveidot savus birojus, varēs uzsākt telpu labiekārtošanas darbus, kā arī atsāksies dzīvokļu izīrēšana un iekārtošana atbilstoši iemītnieku vēlmēm.

“Šis ir bijis viens no tehniski sarežģītākajiem būvprojektiem valstī, kura 13 gadus ilgušajā būvniecības procesā ieguldīti jau vairāk nekā 250 miljoni eiro,” norāda Andžejs Neguliners, AS Towers Construction Management komercdirektors. “Šo gadu laikā esam īstenojuši iespēju nodrošināt A līmeņa birojus un dzīvojamās platības, kā arī pieejamību dažādiem pakalpojumiem – restorāniem, veikaliem, SPA un fitnesa centriem, kā arī konferenču zālēm un līdz šim neredzētām pasākumu telpām. Jau šobrīd novērota liela dažādu ievērojamu kultūras pasākumu rīkotāju interese viesoties Z-Towers.”

“Pateicamies visām projektā iesaistītajām pusēm: Z-Towers arhitektam Andim Sīlim, Merks, AECOM, CMB, IG Kurbads, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem par sadarbību vairāku gadu garumā. Esam gandarīti, ka jauno gadu varam sākt ar šādām pozitīvām ziņām. Tuvāko mēnešu laikā norisināsies intensīva telpu pielāgošana nomnieku prasībām, Raņķa dambī 30 atkal valdot patīkamai darbu dunai,” noslēdz A. Neguliners.

Rīgas pilsētas būvvaldes izsniegtais akts apstiprina ēkas drošumu un atbilstību lietošanai, kā arī apstiprina veikto būvdarbu atbilstību normatīvo aktu prasībām. Z-Towers ir jauktas apbūves projekts; abās augstceltnēs ir gan biroji, gan dzīvokļi, savukārt ēkas pirmajos piecos stāvos ir izbūvēta publiski pieejama infrastruktūra telpās, kas ar savu vērienu atbilst lielām metropolēm. Projekta ietvaros jau ir atjaunotas četras vēsturiskas koka ēkas, kā arī uzlabota infrastruktūra – iekārtots bērnu rotaļu laukums, izveidots publisks parks, kā arī uzlabota satiksme un uzstādīts ielu apgaismojums.

Par Z-Towers:
Daudzfunkcionālais nekustamā īpašuma projekts Z-Towers ar 90 000 m2 telpām birojiem, dzīvokļiem un tirdzniecībai ir augstākais projekts Rīgā ar pārsteidzošu panorāmas skatu katrā no 30 stāviem. Stratēģiskā atrašanās vieta – tieši pāri Daugavai, iepretim Vecrīgai – ļaus tam būt mājvietai vadošajiem galveno nozaru starptautiskajiem un vietējiem uzņēmumiem. Gan biroju, gan dzīvojamo telpu iemītniekiem tiks nodrošināta mūsdienīga vide un moderna infrastruktūra, kas atbilst visām vajadzībām, ieskaitot dažādus restorānus, fitnesa centru ar peldbaseinu, pazemes autostāvvietu 700 automašīnām, kā arī elektrisko automašīnu uzlādes punktiem.