No maija pieaugusi pircēju interese par mājokļu iegādi, un parādījusies jauna tendence – cilvēki arvien biežāk jautā pēc īpašajiem piedāvājumiem vai atlaidēm īpašuma iegādei, liecina bankas “Citadele” un nekustamo īpašumu attīstītāja “Hepsor” dati.

Kā liecina bankas “Citadele” statistika, kopš maija vērojams hipotekāro kredītu pieteikumu pieaugums, un lielākā interese ir par dzīvokļiem Rīgas un Pierīgas jaunajos projektos ar platību līdz 80 kvadrātmetriem un cenu līdz 120 000 eiro. Hipotekāro kredītu šobrīd visbiežāk vēlas saņemt ģimenes ar vienu vai diviem bērniem, vecumā no 28 – 45 gadiem un ikmēneša ienākumiem virs 1200 eiro pēc nodokļu nomaksas uz vienu ģimenes locekli.

“Pēc nogaidošas piesardzības pandēmijas pirmajos mēnešos, iedzīvotāji cenšas krīzi izmantot un šobrīd meklē sev vēlamo mājokli – izdevīgāko piedāvājumu nekustamo īpašumu tirgū. Jauno speciālistu un jauno ģimeņu vidū arvien ir ļoti liela interese par mājokļa iegādi “Altum” atbalsta programmu ietvaros,” stāsta Elīna Volodina bankas “Citadele” hipotekārā kredīta produktu vadītāja Baltijā.

Pandēmija nekustamo īpašumu cenas faktiski nav mainījusi, un to būtisku korekciju jaunajos projektos eksperti neprognozē. Izmaksas, par kādām jaunajos projektos būs iespējams iegādāties mājokli, atkarīgas no katra nekustamo īpašumu attīstītāja stratēģiskajiem mērķiem, un atsevišķos gadījumos būs iespējams novērot pievilcīgus piedāvājumus, bet tas nebūs ilgtermiņā.

“Lai arī nekustamā īpašuma meklētāji Latvijā ir piesardzīgi lēmuma pieņemšanā, šobrīd novērojam, ka potenciālie pircēji daudz biežāk izrāda iniciatīvu savu iegādes nosacījumu piedāvāšanai. Jūtam, ka tiek meklēti veidi, kā pārdomāti ieguldīt personiskos finanšu līdzekļus nekustamajā īpašumā tā vietā, lai tos turētu uzkrājumu kontā,” norāda “Hepsor” mārketinga un pārdošanas vadītāja Elīna Ozola.

Cilvēki rūpīgi izvērtē jaunā īpašuma lokāciju, pievērš uzmanību transporta ērtībām, ēkas tehniskajam stāvoklim, energoefektivitātei. Sabiedrība vēlas drošu un ērtu vidi, lai ir autostāvvietas, tuvumā skolas un bērnudārzi, vēlams arī iespējas baudīt kultūras un izklaides pasākumus.

www.db.lv